×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
پاسخ رسمی روسیه برای ساخت و نصب ریزتراشه در مغز انسانبه گزارش پایگاه خبری پژواک لرستان/در پی بروز شایعاتی مبنی بر تلاش تیمی از دانشمندان روسیه برای ساخت و نصب ریز تراشه ای در مغز انسان، سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که این موضوع را نه تائید و نه رد می کند. این موضوع گیری موجب افزایش تردیدها در این رابطه شد.

 در بسیاری از فیلم های علمی و تخیلی شاهد ساخت ریزتراشه ها همان چیپ ست هایی هستیم که در مغز یا سایر اندام های انسان کار گذاشته شده و به این ترتیب فرد مورد نظر ، تحت کنترل سایر انسان ها یا گروه های تبهکار قرار گرفته و از خود اختیاری ندارد. 

این موضوع در سال های اخیر بارها زمینه ساز شایعاتی در رابطه با ساخت و تزریق ریزتراشه به بدن انسان ها شد که شاید آخرین و مهمترین آن ها مربوط به شایعات مرتبط با تزریق ریزتراشه از طریق واکسن کرونا بود که از نظر علمی و تکنیکی امکان پذیر نیست ولی بسیاری از افراد در گوشه و کنار جهان آن را باور کردند.

از بحث شایعات که بگذریم طی هفته های اخیر گزارش های جنجالی متعددی در رابطه با تلاش تیمی از دانشمندان روسیه برای ساخت و نصب ریزتراشه در مغز انسان ها منتشر شد. بر این اساس،  توسعه چنین برنامه ای به یک کارگروه تحت نظر وزارت آموزش و علوم روسیه منتسب شده بود.
روز گذشته سخنگوی کرملین ، دیمیتری پسکوف در این رابطه به خبرنگاران گفت که وی نمی تواند این موضوع را که که یک برنامه فدرال در حال تحقیق برای کاشت کاشت ریز تراشه ها در مغز انسان است ، تأیید یا انکار کند.

پیش از این یکی از روزنامه های روسیه گزارش تهیه چنین برنامه ای را داده بود. به گفته این منابع خبری، یک گروه پژوهشی تحت نظارت وزارت آموزش و علوم روسیه ایجاد شده است تا یک برنامه فدرال با عنوان «مغز ، بهداشت ، فکر و نوآوری» برای سال های ۲۰۲۱ الی ۲۰۲۹  تهیه کند که در آن  توسعه رابط های عصبی انجام خواهد شد که به مردم امکان می دهد دستگاهها را فقط با استفاده از سیگنالهای مغزی فعال کرده و مورد استفاده قرار دهند.
گفته می شود این پروژه در ماه مارس سال جاری میلادی توسط ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تائید شده است.به گزارش سیناپرس،پسکوف در این رابطه گفت: من در این رابطه اطلاعاتی ندارم. بنابراین ، من نه می توانم  این موضوع را تأیید و نه تکذیب کنم.

در خاتمه گفتنی است که موضع گیری فوق موجب افزایش تردیدها در رابطه با این موضوع شده است.Mr

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false