×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
بهداشت و درمان سلسله( الشتر) و حرکت در مسیر تکامل و توسعه: محمود نظری

زبان آمار و ارقام هیچگاه لکنت نمی گیرد و هنگام ارائه ی آن غوغایی بر دریچه ی دانایی و تفکر گشوده می گردد که انسان بالغ را بفکر فرو می برد…

دکتر حمزه حسنی یادگار شهید والا مقامی است که هندسه ی نگاهش بر حفظ خاک، ناموس و جان مردم کشورش بود و از این حیث یادگارش دکتر حسنی رهروی خلف و فرهیخته برای به فعلیت رسیدن آرمانهای پدر است.

دکتر حسنی سرپرست موفق بهداشت و درمان سلسله، در نشست خبری روز شنبه یکم شهریور که مصادف بود با روز پزشک، ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان، تبریک روز پزشک و روز خبرنگار، اصطلاح “روشنگران” را در مورد خبرنگاران بکار برد تا حق مطلب در مورد خبرنگاران ادا گردد. وی خبرنگاران را جدای از بدنه ی جامعه ی پزشکی ندانست و صمیمانه تلاشهای خبرنگاران را در تعامل با جامعه ی پزشکی در جریان بیماری مهلک کرونا بی نظیر و کم نظیر خواند و خبرنگاران را بازوی توانمند پزشکان و جامعه ی پزشکی در انعکاس رویدادها و خبرها خواند و به خبرنگاران فهیم، شجاع و منتقدان منصف ابراز افتخار نمود.

وی هر خانه را یک حسینیه برای برپایی عاشورای حسینی خواند و شور و شعور حسینی را در احترام به هم نوعان و قطع زنجیره ی انتقال ویروس مهلک کرونا خواند و هر خانه را یک حسینیه خواند!

دکتر حسنی؛ رای آوردن دکتر ابراهیمی را انقلابی ماندگار برای بهداشت و درمان سلسله خواند و دکتر ابراهیمی را ظرفیتی بی بدیل برای تکمیل نداشته ها و مطالبات معوق و در محاق مانده ی سلسله عنوان کرد و برکت وجود این پزشک بسیجی را برای بهداشت و درمان سلسله و دلفان و لرستان بی نظیر خواندند.

وی دکتر ابراهیمی را نماینده ای از جنس بهداشت و درمان خواند و رای آوری این پزشک مردمی و طبیب حاذق را مصادف با ظهور هیولای کرونا خواند و کرونا را فرصتی برای شناسایی نواقص سیستم و رفع کمبودها عنوان کرد و شروع کرونا را مصادف با از دست دادن شماری از همشهریان ارزشمند بیان نمود و هشداری به مردم برای جلوگیری از شیوع این بیماری مهلک دانست.

وی بزرگترین چالش و مشکل بهداشت و درمان شهرستان سلسله را در ادوار گذشته، نبود همدلی و وحدت بین «نماینده مجلس» ، « دانشگاه علوم پزشکی» و «شبکه بهداشت و درمان» خواند و عنوان کرد، شرایط حاکم بر بهداشت و درمان سلسله بواسطه ی حضور دکتر ابراهیمی در کمیسیون تخصصی بهداشت و درمان را شرایطی ایده ال و کم نظیر دانست و عملکرد خود را در این مدت سه ماهه چنین عنوان کرد:

۱. تشکیل کارگروه های تخصصی برای اولین بار در سطح شهرستان
۲. تشکیل کمیته ی بهسازی فضای فیزیکی بیمارستان امام خمینی برای اولین بار در سطح شهرستان؛ وی سال ۹۹ را سال انقلاب در بهداشت و درمان شهرستان سلسله خواند و بیان کرد به همت دکتر ابراهیمی و قولهای مساعد دانشگاه علوم پزشکی باید تمام نواقص در این سال رفع گردد و این سال پایانی باشد بر محرومیت ها و مشکلات بهداشت و درمان سلسله
۳. تشکیل کمیته ی بهره وری و کمیته ی اقتصاد و درمان بیمارستان؛ دکتر حسنی در این خصوص توضیح داد شبکه بهداشت و درمان را زمانی تحویل گرفتم که قادر به تامین هزینه های روزانه ی خود نبود. وی کل درآمد بیمارستان و شبکه ی بهداشت را هنگام تحویل ۲۳۰ میلیون تومان عنوان کرد و بعد از ۹۰ روز درآمد ماهیانه را ۷۸۰ میلیون تومان اعلام و رشد سه برابری درآمدها را ناشی از فداکاری و ایثار همکاران و متخصصینی دانست که وی منصوب کرده است ( انتصاب ۹ نفر از بهترین متخصصان زن و مرد)

وی گفت: مدت چهار سال است بیمارستان الشتر مسئول نداشته است مهمترین سازمان و ارگانی که با سلامت و جان مردم در ارتباط هستند، چهار سال مسئول نداشته است! واقعا چرا باید اینگونه باشد؟ چه کسی جوابگوی جان مردم بوده؟ وی بیان نمود دکتر حسنوند متخصص بیهوشی را به ریاست بیمارستان، دکتر اکبری را به ریاست مرکز بهداشت و دکتر مانی یوسفوند را بعنوان مشاور در امور اقتصاد و سلامت، دکتر فرود شهبازی متخصص فارماکولوژی بالینی را بعنوان مشاور در امور آموزش منصوب نموده و معتقد است تمام کادر پرسنلی نیازمند به دیدن آموزشهای به روز هستند و عنوان کرد ویزیت بیماران کرونایی بصورت همزمان با وجود متخصص بی هوشی، متخصص عفونی و متخصص فارماکولوژی صورت می گیرد و از این حیث الشتر در جایگاه بالایی قرار دارد.

وی همچنین گفت: دکتر گرجی را برای زنان و زایمان، دکتر رئیسی و دکتر شمس در جراحی عمومی، دکتر شباک در پوست و مو، دکتر حکیم زاده را در چشم پزشکی به بیمارستان سلسله آورده و وجود ۹ پزشک متخصص و فوق تخصص در بیمارستان را تحولی بنیادین در شبکه بهداشت و درمان شهرستان سلسله عنوان کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: پزشکان الشتری آماده اند که بصورت هفتگی و ماهیانه بصورت داوطلب و رایگان در بیمارستان به مردم خدمت رسانی نمایند…
پایان بخش اول

false
true
false
false
 1. علی میرزایی

  هزاران درود بر دکتر کیوان رباطی ،مردی از تبار اهورایی بزرگان و فرزند کتاب و قلم…
  کیوان رباطی از خانواده ی نژاده و شرافتمند بلند گردیده و پژواک انعکاس ترجمان دردهاست و صدای سکوت و در گلومانده ی مردمان زاگرس نشینی است که در آئینه ی نگاه و جمالشان پندارهای اهورایی روئیده و مردمان شریف این دیار از پشت سکوت و انزوا سخن میگویندو حلاج وار سر بر بیستون بی کسی نهاده و صدای تیشه ی
  توسعه یافتگی را نشنیده و نخواهند شنید.
  برای کیوان نازنین و اکیپ نویسندگی اش
  دکتر رباطی ،گودرزبان و محمود نظری و رقص کلمات و قلمش در نداری ها آرزوی بهترین ها را داریم.

  زنده باد پژواک که انعکاس مطالبات معوق استان لرستان
  و زاگرس است.

  • robati

   سپاس از لطف و محبت شما برادر میرزایی عزیز

 2. robati

  الحق و الانصاف دکتر حسنی در این مدت کوتاه خدمات ارزنده ای به شبکه بهداشت الشتر ارائه نموده اند برای این عزیز که از فرزندان معزز شهدا می باشد آرزوی موفقیت و سربلندی داریم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false