×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
بیکاری ام‎المعضلات جامعه/لزوم حمایت از کارآفرینان در دوران تحریم

میلاد جهانی؛ عضو آکادمی دانشمندان جهان اسلام

حمایت از کارآفرین می تواند یکی از بهترین و موثرترین راه ها و روش ها در زمان تحریم باشد، پرورش تفکر کارآفرینی، برنامه ریزی و ایجاد انگیزه برای رخداد این مهم بسیار حائز اهمیت است لذا فراموش نکنید حتی اگر تحریم ها را هم نادیده بگیریم کارآفرینی بهترین راه برای ایجاد اشتغالزایی و نهایتا کاستن نرخ بیکاری است.

بپذیریم که بیکاری ام المعضلات جامعه است و متفکرین و صاحب نظران به شدت روی این مولفه و تاثیرات منفی آن بر جامعه تاکید دارند.

امروز در استان لرستان نرخ بیکاری بالاست و جای تردید وجود ندارد که این مساله می تواند موجبات برخی مشکلات روحی و روانی را فراهم کند و گره قطعا با کارآفرینی باز خواهد شد.

مسئولین لرستان را دریابند. استان ما براساس سرشماری مرکز آمار ایران با ۱۳/۵ درصد رتبه دهمین استان را از منظر بیکاری دارد. خود بیکاری در طلاق و فروپاشی زندگی جوانان بشدت موثر است.

کارآفرینی با ایجاد مشاغل کم هزینه یا مشاغل زود بازده و حمایت از بنگاه های اقتصادی و صنعتی کوچک مقیاس می تواند روح کارآفرینی را تازه کند و نفسی برای جوانانی باشد که در این حوزه فعالیت دارند.

دشمن درصدد برآمده که با تحریم ها به پیکره ما ضربه مهلک وارد کند همین اشتغالزایی های کوچک مقیاسی که گاها به چشم هم نمی آید در درآمدزایی جوانان این مرز و بوم موثر است.

اگر کارآفرینی را طبق تعریف فرآیندی بدانیم که یک ارزش جدید را از طریق یک روش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسکهای مرتبط با آن خلق می کند آن گاه باید ریسک هایی را هم که فرآیند کارآفرینی ممکن است به دنبال داشته باشد بپذیریم.

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false