×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
ثبت ۹ اثر میراث ناملموس لرستان در فهرست آثار ملی

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان از ثبت ۹ اثر میراث ناملموس این استان در فهرست آثار ملی خبر داد و گفت: تعداد میراث ناملموس ثبت شده لرستان در فهرست آثار ملی به ۴۵ اثر رسید.

به گزارش پژواک لرستان، سید امین قاسمی از ثبت ۹ اثر فرهنگی- تاریخی لرستان در فهرست آثار ناملموس کشور خبر داد و گفت: در جلسه امروز شورای ثبت میراث ناملموس کشور که با حضور اعضای شورا، زهرا بهاروند معاون میراث فرهنگی و محسن طرهانی مسئول ثبت آثار این اداره کل برگزار شد، ۹ پرونده میراث ناملموس لرستان مطرح که با اکثریت آرا ثبت این آثار در فهرست آثار ملی تصویب شد.

وی افزود: این آثار شامل مهارت پخت خوراک زرشک، مهارت پخت خوراک سغدو، مهارت پخت آش حلیم، مهارت پخت آش بادمجان، مهارت پخت آش کدو حلوایی، مهارت پخت خوراک کوفته هلو، ریسمان بافی در لرستان، فنون بافت گر کیف و فنون حرمی بافی است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان تصریح کرد: با ثبت این آثار تعداد میراث ناملموس ثبت شده در فهرست آثار ملی لرستان به ۴۵ اثر رسید.

زهرا بهاروند معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان نیز در این رابطه اظهار داشت: همچنین امسال نیز ۹ پرونده دیگر برای ثبت در فهرست آثار ملی در دست تهیه است که در آینده نزدیک برای طی روال قانونی ثبت به سازمان مرکزی ارسال خواهد شد.

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false