×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
طرحی نو در سپهر سیاسی ایران: دکتر بهزاد مومنی مقدم رئیس ستاد مردمی(یاران همدل)


اینک که رقابت سخت، نفس‌گیر و پرشور چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری به اتمام رسید و ایران عزیزمان، نهمین رئیس جمهور خود را بازشناخت، ضروری می‌دانم ضمن تبریک این رویداد امیدآفرین به ملت شریف ایران، چند نکته را به اختصار یادآوری نمایم.

امروز مسائل و مشکلات کشور ما به قدری پیچیده و عمیق است که جز با همراهی بدنه جامعه، کسی را یارای حل و فصل آن نیست. از این جهت نه تنها رٱی‌دهندگان به دکتر پزشکیان بلکه تمامی کسانی که به رقیب ایشان رٱی داده و حتی آنان که به واسطه گلایه‌مندی‌های مختلف، در این انتخابات مشارکت نکردند، می‌بایست در راستای حل مسائل کشور دست به دست هم دهند و عرصه فعالیت و کنش‌گری بیابند.

نکته اینجاست که مسئولیت ایجاد چنین زمینه‌ای بر عهده هواداران و موُثران دولت مستقر است تا با تقویت فرهنگ همدلی و پرهیز از فضای تفرقه، چنین عرصه‌ای را برای نقش‌آفرینی آحاد جامعه فراهم نمایند.

یقینا تنوع رویکرد در مواجهه با مسائل مختلف و وجود عقاید و سلایق مختلف، ضمانت‌کننده سلامت حاکمان و مجریان است، لیکن این اختلاف نظر اگر از آستانه سوددهی خارج شده و به ورطه عناد و تقابل کشانده شود، موجب خنثی شدن انرژی‌های جامعه بر علیه یکدیگر شده، حال آنکه این انرژی‌ها و استعدادها می‌توانند در جهت رشد و توسعه کشور و غلبه بر مشکلات به‌کار گرفته شوند.

لازمه تحقق چنین آرمانی، تشکیل دولتی فراتر از دسته بندی های معمول و با محوریت درستکاری و پاکدستی و صداقت است که بتواند ضمن برقراری صلح و آشتی میان تفکرهای مختلف، فضای ایفای نقش را برای تمامی دلسوزان و خیرخواهان کشور فراهم نماید.

اینجا نقطه آغازیست که در آن می‌بایست با درس گرفتن از تمامی تجارب گذشته، راه را بر هر زاویه‌ای از مسیر مصالح و منافع جامعه بست و به جای عقده‌گشایی و سهم‌خواهی و بخشی‌نگری به امیدآفرینی و اتحاد و همدلی متوسل شد.

طبیعتاً تصمیمات محفلی چه در سطح ملی و چه محلی نباید در دولت جناب پزشکیان مورد توجه قرار گیرد، چرا که با عنایت به تجربیات گذشته سهم خواهی گروه های محفلی جز خسارت و ممانعت از موفقیت، دستاوردی نداشته و نخواهند داشت که خیر و صلاح جامعه در همین روش خواهد بود. در این باب وجود رسانه های هوشیار و استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان می تواند راهگشا و مثمر ثمر باشد.

در خاتمه ضمن قدردانی از تمامی همراهان و اقشار مختلف مردم بویژه جوانان و اهالی محترم و شریف رسانه در ستاد مردمی حامیان دکتر مسعود پزشکیان، مجددا اعلام می‌کنیم که به حرمت ایام محرم و نیز احترام به دغدغه مردم در برابر انبوه مشکلات، برنامه جشنی برگزار نخواهد شد که جشن واقعی را تلاش برای رفع مشکلات و گرفتاری‌ها با الگوبرداری از سیره امیر مومنان (ع) و حضرت اباعبدالله الحسین (ع) می‌دانیم./ انتهای پیام

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false