×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
میانگین دریافت کارکنان دولت در سال ۱۴۰۰ چقدر خواهد بود؟


به گزارش پایگاه خبری پژواک لرستان/سقف افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده مشخص شد | مدیران موسسات دولتی، چگونه حقوق و دستمزد را محاسبه می‌کنند؟ کلیک کنید
  
میانگین حقوق دریافتی کارکنان دولت در سال ۱۴۰۰ این روزها داغ‌ترین بحث در مجلس است.
همه‌ی کارکنان دولت در این یک سال اخیر به دلیل تعطیلات چند هفته‌ای و درگیری با ویروس کرونا، دچار کمبود بودجه و مشکلات مالی شده‌اند و به همین دلیل همه چشم انتظار اعلام میانگین  حقوق دریافتی در سال ۱۴۰۰ هستند تا شاید کمی از خسارت‌های مالی این چند وقت برایشان جبران شود.
ولی از سمت دیگر مرکز پژوهش‌های مجلس، نگران تصمیمات مبنی بر افزایش غیرمنطقی بودجه برای کارکنان دولت هستند. و می‌گویند که افزایش میانگین حقوق باید متعادل و منطقی باشد و برای حمایت از کارمندان دولت، باید راه منطقی‌تری پیدا کرد.

متوسط حقوق کارمندان دولت در سال ۱۴۰۰ چقدر خواهد بود؟ 
در گزارشی بیان شده است که به طور میانگین، مبلغ ۱۵٫۵ میلیون تومان برای کارکنان دولت قرار گرفته است! و ۶۰ درصد از کارمندان در ۳ دهک بالای جامعه قرار گرفته‌اند که از نگان بسیاری از افراد این امر عجیب و حتی غیرواقعی است.
مرکز پژوهش‌های مجلس، رقم کل اعتبارات حقوق و مزایای کارکنان دولت را حدود ۴۰۸ هزار میلیارد، معادل ۶۴ درصد بودجه، اعلام کرده است. و تاکید دارد که افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان دولت باید مورد بازنگری قرار بگیرد.
آخرین آمار رسمی از تعداد کارکنان دولت مربوط می‌شود به سال ۹۷ که ۲ میلیون و ۱۶۵ هزار نفر بوده‌است. و در سال جاری، با استخدام حدود ۴۰ هزارنفر نیروی جدید در بخش درمان، میتوان گفت که تعداد کارمندان دولت در سال جدید حدود، ۲٫۲میلیون نفر خواهند بود.

از سمت دیگر، اعتبار حقوق کارمندان دولت در سال آینده سرجمع ۴۰۸ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. که با این وجود و با فرض ثابت بودن تعداد کارمندان دولت، می‌توان محاسبه کرد که سرانه اعتبار حقوق ماهیانه هر کارمند دولت در لایحه‌ی بودجه سال آینده حدود ۱۵٫۵ میلیون تومان خواهد بود!

کارمندان دولت چقدر حقوق می‌گیرند؟    
یکی از سوالاتی که همیشه درباره‌ی شرکت‌های دولتی وجود دارد این است که کارمندان چه مبلغ حقوق و مزایا دریافت می‌کنند.
این اطلاعات معمولا قابل ارائه نیستند و جایی نباید اعلام شوند ولی، مرکز پژوهش‌های مجلس در نمودارها و جداول زیر این مبالغ را محاسبه کرده است.

حقوق بازنشستگان دولت در سال ۱۴۰۰  
از دیگر مسائلی که همیشه بحث آن در مجلس و بین کارمندان داغ است، بحث مربوط به حقوق ثابت بازنشستگان است.
در سال جاری افزایش حقوق بازنشستگان به طور متوسط ۱۵ درصد بود و حداقل پرداخلی به کارکنان و بازنشستگان ۲٫۸ میلیون تومان تعیین شده بود.
ولی بر اساس آنچه که در بودجه سال ۱۴۰۰ تعیین شده است، مجموع دریافتی بازنشستگان به حداقل ۳ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان خواهد رسید.اخرین خبر/Mr

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false