×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
نامه ی سرگشاده محمود نظری به مجمع نمایندگان لرستان: ریشه ی درخت تبعیض و بی عدالتی را در لرستان بخشکانید (بخش دوم)


با کمال تاسف باید بگوئیم که مجمع نمایندگان لرستان هیچ طرح و برنامه ی برای ریشه کنی فقر، تبعیض و نابرابری در لرستان ندارد. گاها مشاهده می گردد که نمایندگان لرستان در حال رقابت برای اعمال نفوذ در ادارات لرستان و بکارگیری نیروی های ستادی خود(فارغ از توانمندی های آنان) می باشند و در این زمینه استراتژی مناسبی ندارند!

استراتژي، الگويي بنيادي از اهداف فعلي و برنامه‌ريزي شده، بهره برداري و تخصيص منابع و تعاملات يک سازمان با بازارها، رقبا و ديگر عوامل محيطي است که اگر زمینه ی برنامه ریزی اش فراهم گردد، شاهد رشد و اعتلای ظرفیت های مناطق مستعد و فراموش شده ی لرستان همانند سلسله و دلفان، کوهدشت، پلدختر و… مردم مایل هستند بدانند که استراتژی مجمع نمایندگان لرستان برای برون رفت ازشرایط محرومیت و تبعیض چیست؟
مجمع نمایندگان، کدامین اهداف و برنامه های مدون بر تبدیل ظرفیت های موجود و بالقوه انجام داده است؟
طرح و برنامه ی مجمع نمایندگان برای ریشه کنی درخت تبعیض و بی عدالتی چیست؟
مجمع نمایندگان لرستان روی کدامین صنایع زود بازده، محصولات باغی و محصولات کشاورزی و کدامین برند سازی ها برای(زعفران، مرکبات، نخود، آبزیان و عسل) انجام داده اند؟ برای بهره وری از فرصت های محیطی و مواجهه با تهدیدهای طبیعی(همانند سیل ویرانگر پلدختر) به منظور کسب یک مزیت رقابتی کدامین طرح و برنامه ی زود بازده که حکم مسکن برای مواجهه با بیکاری فزاینده دارد را مورد بازبینی قرار داده اند؟ کدامین جلسات را با کارشناسان و آسیب شناسان اجتماعی بمنظور شناخت ظرفیت های نیروی انسانی داشته اند؟
مجمع نمایندگان کدامین فراخوان برای گرفتن و احیاء کارخانجات تعطیل شده ی لرستان و استفاده از توانمندی های اهل فن برای دادن راهکار مناسب برگزار کرده اند؟
چرا مجمع نمایندگان لرستان یکبار برای همیشه دبیرخانه اش را فعال نمی کند؟
مدیریت استراتژیک در جهان امروز، علم محسوب می شود و استراتژیست ها با استفاده از آسیب شناسان اجتماعی سعی می کنند برنامه ای جامع برای استفاده از پتانسیل های انسانی و ظرفیتها ارائه دهند و از ذهن پویا، خلاق و کنشگر جوانان استفاده کنند!

به مجمع نمایندگان محترم لرستان توصیه می کنم فارغ از نگاه های رنگی سیاسی، دبیرخانه ی مجمع نمایندگان را فعال نمایند و پذیرای تمام طرح ها و برنامه های توسعه محور و استراتژیک برای برون رفت لرستان از این وضعیت گردند!

مدیریت استراتژیک و خلاق باعث می گردد پویایی و نشاط بر مجموعه و مجمع نمایندگان حاکم گردد و چشم اندازی نوین و توسعه محور از آینده ی لرستان برای خویش طراحی نمایند.
بازدهی اصلي مديريت استراتژيک اينست که به سازمان کمک مي‌کند از مجراي استفاده نمودن از روش منظم تر، معقول‌تر و منطقي‌تر راه‌ها يا گزينه‌هاي استراتژيک را انتخاب نمايد و بدين گونه استراتژي‌هاي مناسبتری را طراحی نمایند.

در کشور ما بعد از انقلاب مشروطه مردم در یک جامعه ی دموکراتیک با انتخاب نمایندگان مجلس پذیرفته اند که محوری ترین و حیاتی ترین رکن قانونگذاری مجلس است و مجلس متناسب با جایگاهش باید بفکر توسعه ای کشور، استانها و بخشها باشد!

نمایندگی منصبی است ملی که از طریق رای مردم مشروعیت میابد و هنگامی که نماینده گان ملت برابر اصل ۶۷ قانون اساسی، سوگند یاد می کنند، نماینده ی تمام مردم ایران و نماینده ی حوزه خود می باشند! برخی از مردم هنگامی که تیزرهای تبلیغاتی کاندیداها را می بینند، چنان مدهوش می گردند که فارغ از طرح و برنامه ای خاص نماینده ی خویش را انتخاب می کنند و در بزنگاهای خاص از نماینده انتظار دادن وام ازدواج، اشتغال جوان، هزینه ی درمان و راه سازی و… را دارند.

برخی دیگر از مردم تمام نارسایی ها را ناشی از عملکرد ضعیف نماینده می دانند و این افراد نمی دانند که نمایندگی در وهله ی اول امری ملی است و در شکل دوم درست است که نماینده متعلق به حوزه خاص است اما، مقام ملی دارد و وظایف نمایندگی قابل تفویض به غیر نیست و اصل ۸۵ به صراحت به این موضوع اشاره کرده است. برابر اصل ۷۱ منتخبین ملت حق قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون را دارند. مردم باید بدانند که:
۱.سرمايه گذاري
۲.ايجاد كارخانجات توليدي
۳. عزل و نصب مديران دستگاه هاي اجرايي
۴.رفع بيكاري و ايجاد اشتغال
۵. ارائه خدمات از قبيل آب، جاده، برق، گاز، تلفن و غيره از وظايف قوه مجريه است و فرمانداران یا استانداران بعنوان نمايندگان عالي دولت در مراکز استانها یا شهرستان است نه نمايندگان! نماينده مجلس در مقام وكيل و منتخب مردم حق نظارت دارد و با توجه به اصل تفکیک قوا نماینده حق دخالت در امور اجرایی را ندارد… مع الوصف تلاشهای دکتر ابراهیمی و برخی از نمایندگان برای محرومیت زدایی در حوزه انتخابیه خود قابل تقدیر است…/انتهای پیام

false
true
false
false
  1. ناشناس

    درود بر حاج محمود عزیز

  2. امیری

    احسنت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false