×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۳ بهمن - ۱۴۰۱  
true
true
ننگ بر مسئولی که بخواهد از مسئولیت برای خود نامی بخرد


به گزارش پایگاه خبری پژواک لرستان/ وزیر کشور گفت: مسئولیت در جمهوری اسلامی مسیری نیست که کسی بخواهد از آن برای خود نامی بخرد و چیزی بدست آورد. اگر چنین باشد، می‌توان گفت بر آن مسئول ننگ باد.

احمد وحیدی در مراسم تودیع و معارفه استانداران پیشین و جدید سمنان، با بیان اینکه “مسئولیت بزرگی بر دوش سیدمحمدرضا هاشمی به عنوان استاندار سمنان قرار دارد”، گفت: همگی امروز برای تکریم و معارفه استاندار سمنان گِرد هم جمع آمده‌ایم؛ تکریم کسی که به این مردم خدمت کرده و معارفه فردی که قرار است در آینده به خدمتگزاری این مردم بپردازد.

وزیر کشور با تاکید بر این موضوع که مسئولیت‌ها در  جمهوری اسلامی ایران یک امانت است، تصریح کرد: باید به درستی این امانت را به صاحب اصلی آن، یعنی حضرت ولی عصر(عج) و خدا بازگردانیم.

 وحیدی با بیان اینکه خدمت و جان دادن برای نظام‌ جمهوری اسلامی، شیرین،  شعف آفرین و لطف الهی است، اظهار کرد: مسئولیت در جمهوری اسلامی مسیری نیست که کسی بخواهد از این‌ مسیر برای خود نامی بخرد و چیزی بدست آورد. اگر چنین باشد می‌توان گفت بر آن مسئول ننگ باد.

وزیر کشور در ادامه صحبت های خود با اشاره به اینکه  بحمدالله قاطبه مسئولین جمهوری اسلامی، عموما مسیر خود را مسیر خدمت قرار داده اند؛ خاطرنشان کرد: امروز در استان ارزشمند سمنان، جناب آقای هاشمی را معرفی می کنیم که فردی پرتلاش بوده و نامی نیک از خود برجای گذاشته و موفق بوده است.

وی با اشاره به توانایی‌ها و مولفه‌های شخصیتی استاندار جدید سمنان، گفت: پاکدستی، پاک عملی، تلاش وافر، برای خود چیزی نخواستن، لایق بودن، متعهد بودن، متدین بودن و با مردم سر دوستی داشتن از جمله مولفه‌های انتخاب ایشان بوده است.

وزیر کشور با بیان اینکه باید برای آغاز کارهای بزرگ آماده شویم، گفت: همه ما باید دست در دست هم دهیم تا بتوانیم در این خصوص به موفقیت دست یابیم و حرکت ها را نو به نو تجدید کنیم.

وی اضافه کرد: نو شدن و تجدید نقش ها، انرژی ها، اراده ها، هدف گذاری های جدید و جهش ها، از خاصیت های این تغییرات است.

وحیدی با تاکید بر این مساله که  تغییرات مسئولیتی، نقطه عطفی برای جهش و حرکت ‌پرجنب و جوش خواهد بود؛ گفت: جوانان ما که محور تمام تغییرات هستند، باید در متن حرکت باشند. لازم است استاندار جدید سمنان از جوانان انقلابی و پرافتخار که با تمام ایمان و انگیزه پای انقلاب هستند، به بهترین نحو برای ساخت فرهنگ، اقتصاد، رفع کاستی های اجتماعی و سایر مسائل استان استفاده کند.

وزیر کشور درخصوص ظرفیت های استان سمنان هم گفت: استان سمنان دارای ظرفیت های فراوانی است که باید با استفاده از نیروهای جوانان و مبتکران، خلاقان و نیروهای ارزشی و انقلابی آن را توسعه داد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که اگر سرمایه‌های انسانی بسیار ارزشمند استان سمنان به‌خوبی بکارگیری شوند، موجب رشد استان شود.

وحیدی با بیان اینکه باید برای تک‌تک مشکلات استان، کارگروه تشکیل شود؛ اظهار داشت:  برای تک تک مسائل طرح تعریف شود و مجموعه این طرح ها، طرح توسعه استان خواهد بود و برای این طرح، از استاندار برنامه زمانبندی خواهیم خواست.

وی اضافه کرد: بر اساس زمانبندی های اعلام شده، ما بر اجرای برنامه ها کنترل خواهیم داشت که در واقع  این میثاق ما با استاندار محترم سمنان خواهد بود، در این ‌مسیر همه مدیران و جوانان و نقش آفرینان مدیریتی نیاز است همراه شخص استاندار باشند.

وحیدی با اشاره به این مساله که  حداقل حدود ۳ درصد از رشد مد نظر باید از طریق بهره‌وری اتفاق بیفتد، تصریح کرد: بخش زیادی از یارانه‌های پنهان و نیمه‌پنهان که پرداخت می‌شود، در قالب عدم بهره‌وری از بین می‌رود که مساله بسیار مهمی است و باید چاره اساسی در این خصوص اندیشیده شود.

وی درخصوص بهره‌وری استان سمنان نیز اظهار کرد: بهره‌وری در استان‌هایی همچون سمنان که دارای محدودیت‌های جغرافیایی هستند، امری بسیار قابل توجه است.

وزیر کشور درمورد ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی استان سمنان هم گفت: استان سمنان، استانی فرهنگی و تاریخی با فرهنگی اصیل است که باید کاری نو در آن انجام شود و نباید اجازه داد ظاهر گرایی های غرب گرایانه در جامعه نشر پیدا کند.

وحیدی در پایان صحبت های خود از تلاش ها و زحمات سه‌ساله آشناگر – استاندار پیشین سمنان – تقدیر و تشکر کرد.Mr/ایسنا

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false