×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
وزیر آموزش و پرورش: مسیرپیشرفت و توسعه پایدار کشور آموزش و پرورش و شروع آن از مدرسه است.

محسن حاجی میزایی در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش استان لرستان در شهرستان پلدختر گفت: آموزش و پرورش فرهیخته ترین قشر جامعه و پرجمعیت ترین نهاد دولت است و لازم است اصلی ترین و مهم ترین حرف ها از اینجا بیرون بیاید و ضرورت دارد این قشردر صدر بنشیند

به گزارش پژواک لرستان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ؛محسن حاج میرزایی وزیر آموزش و پرورش ،عصر پنجشنبه در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش استان با تقدیر از اقدامات انجام شده پسا سیل در آموزش  پرورش لرستان ،اظهار داشت: لازم است به خاطر مدیریت سیل سنگین امسال و سرعت عملی که مسئولان در زمینه راه اندازی مدارس و از سرگیری فعالیت های آموزشی و پرورشی داشته اند، بویژه از زینی وند مقدم مدیر کل آموزش و پرورش لرستان و همکاران وی، همچنین  رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و حیدری مدیر کل نوسازی مدارس لرستان تقدیر و تشکر کنم .
حاج میرزایی با اشاره به ساخت مدارس تعمیراتی و تخریبی و اقداماتی که پس از سیل در این زمینه انجام شده، گفت: حساسیت و اهمیت این امور نشان می دهد که شما می توانید کارهای بزرگ را مدیریت کرده و بخوبی انجام دهید و امیدوارم بتوانیم از این ظرفیت خوب شما عزیزان در حل مسائل و مشکلات پیش رو استفاده کنیم .
وزیر آموزش و پرورش ضمن تقدیر از عملکرد زینی وند مقدم و گزارش موفقیت های آموزشی استان لرستان و ارتقا  موقعیت و رتبه کیفی استان ، گفت: اینها دستاوردهای خوبی است که قابل امتنان و تشکر است و از همه این موفقیت ها و اقداماتی که با تلاش و کوشش مجموعه مدیران استان بدست آمده تشکر می کنم .
محسن حاج میرزایی در ادامه گفت: وجه اشتراک همه ما در این جلسه، مسئول بودن در سطوح مختلف است و برای آنکه بفهمیم مسئول خوبی هستیم یا خیر، باید به یک شاخص و معیار توجه داشته باشیم و آن معیار حکمرانی شایسته، توانایی حل پایدار مسائل است. آنهم نه حل مسئله بصورت موقت بلکه بصورت قطعی و پایدار.
وزیر آموزش و پرورش افزود؛ متاسفانه تجربه نشان می دهد در گذشته توفیقات ما در حل مسائل، ناپایدار و موقتی بوده و عمده مشکلاتی که الان با آنها مواجه هستیم، بازگشت دوباره مسائلی است که به خوبی مدیریت نشده است .
وی با اشاره به ضعیف بودن توانایی  عمومی مدیران در مهارت حل مشکلات گفت: اعلام و گزارش مشکل  بخشی از کار مدیریت بوده که لازم بوده اما گزارش صرف کافی نیست و لازم است این مهارت تقویت شود .حاجی میرزایی تصریح کرد: بدین منظور لازم است هر مدیری که در معرض یک مشکل قرار گرفت خود را مسئول حل آن مشکل بداند چرا که مسائل از همان جایی که بوجود می آیند باید حل شوند و همان کسانی که در ایجاد مسئله سهیم هستند باید در حل مسئله سهیم شوند و لازم است به این منظور از همه ظرفیت های موجود استفاده و به همه واقعیتهای موجود توجه کرد .
وزیر آموزش و پرورش در جمع مدیران و روسای آموزش و پرورش استان لرستان گفت مطالبه من از شما در حل مسائل این است که اندیشه و تفکر و خلاقیت شما باید به میدان بیاید و در تدبیر باید با هم مشارکت کنیم .
وی با اشاره به استراتژی مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: استراتژی زینی وند مقدم استراتژی ایستادن روی قانون است و این رویکرد نشان می دهد که این ویژگی می تواند مسایل موجود را روشن کند و دیگران مناسبات خود را با دستگاه چگونه تنظیم کنند.
وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت مشارکت اندیشه ورزی گفت:
 برای افزایش ظرفیت ها و ارتقا سطح مدیریتی به اندیشه و افکار شما برای حل مسائل و مشکلات نیازمندیم و لازم است ما را در اندیشه خود سهیم کنید. وی با اشاره به این نکته که آموزش و پرورش فرهیخته ترین قشر و پر جمعیت ترین نهاد دولت است گفت: لازم است اصلی ترین و مهم ترین حرف ها از اینجا بیرون بیاید و ضرورت دارد این قشر بر صدر بنشیند.
وی تصریح کرد: هم به لحاظ مبانی نظری و هم به لحاظ مبانی تجربی و تجربه همه کشورها اگر کشور بخواهد به پایداری در پیشرفت و رشد برسد هیچ مسیری به جز مسیر آموزش و پرورش ندارد و شروع آن از مدرسه است .آن هم مدرسه ای که در جامعه حس شود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه گفت: هدف نهایی این است که مدرسه با جامعه پیوند بخورد و ظرفیت های ذهنی و مهارتی دانش آموزان در ساحت های مختلف تقویت شود. وی در خصوص مدیریت منابع انسانی با بیان این نکته که در مورد مدیریت آموزش و پرورش در تمام سطوح (ثبات مدیران، مهارتها و قابلیت های مدیریتی، دخالت های برون سازمانی) رنج می بریم گفت: من عمیقا به استقلال آموزش و پرورش ایمان دارم و با تمام وجودم از استقلال آموزش و پرورش دفاع می کنم و تمام تلاش ما این است که این نهاد در مسیر تعلیم و تربیت با

قی بماند و عرصه و جولانگاه امیال و هواهای نفسانی این و آن و جریانات مختلف قرار نگیرد و کارخودش را انجام دهد .
محسن حاجی میرزایی مسئله مدیریت را در آموزش و پرورش به عنوان یکی از مهم‌ترین موضوعات عنوان کرد و بر ضرورت تقویت این مسئله تاکید کرد./انتهای پیام

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false