×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
کاهش کاربرد دفترچه بیمه در لرستانبه گزارش پایگاه خبری پژواک لرستان/ رئیس ارتباطات مردمی اداره‌کل تأمین اجتماعی استان لرستان گفت: اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک در استان لرستان از سال گذشته آغاز شد و به موازات آن دفترچه‌های بیمه نیز مورد استفاده قرار می‌گرفت. از اول اردیبهشت دیگر نیازی به ارائه دفترچه بیمه از سوی بیماران نیست و با ارائه کد ملی برای آن‌ها نسخه‌نویسی انجام می‌شود.

رضا حمیدی‌کیا، رئیس ارتباطات مردمی اداره‌کل تأمین اجتماعی استان لرستان بیان داشت: در بیمارستان آتیه، مراکز، کلینیک‌ها و پاراکلینیک‌های اداره‌کل تأمین اجتماعی استان لرستان این طرح اجرا شده و به تازگی مطب‌های خصوصی نیز به اجرای این طرح اضافه شده‌اند و در حال حاضر در سراسر استان اجرا می‌شود. ۷۵۸ هزار و ۴ بیمه‌شده تأمین اجتماعی مشمول اجرای این طرح هستند.
از اول اردیبهشت ماه کاهش کاربرد دفترچه بیمه سلامت نیز کلید خورده البته دفترچه‌ها تا آخرین برگ اعتبار دارند.
بیمه‌شدگان در صورت مراجعه به پزشک برای احراز هویت با کد ملی باید یکی از مدارک خود از جمله دفترچه قبلی که هنوز برگ‌های آن تمام نشده، کارت ملی، شناسنامه و یا جلد دفترچه را باید همراه داشته باشند.
پزشک معالج پس از احراز هویت اقدام به ویزیت می‌کند و در صورت لزوم به تجویز دارو، خدمات آزمایشگاه، رادیولوژی و فیزیوتراپی می‌پردازد. در این مرحله نسخه الکترونیک توسط پزشک صادر می‌شود و بیمه‌شده می‌تواند با مدارک هویتی و کد ملی سایر قدم‌های درمانی مثل مراجعه به داروخانه و آزمایشگاه را انجام دهد.
اگر به هر دلیلی پزشک امکان صدور نسخه الکترونیک را نداشت نسخه کاغذی صادر می‌شود اما بیمه‌شدگان حتما باید توجه داشته باشند که نسخه‌هایی که از پزشک دریافت می‌کنند حتما نام و نام خانوادگی، تاریخ ویزیت و کد ملی در آن درج شده باشد.
بیماران خاص نیز همانند سایر بیمه‌شدگان می‌توانند از وضعیت پوشش بیمه‌ای خود مطلع شوند. این بیماران با پسوند خاص در استعلام‌ها مشخص می‌شوند. تا اطلاع ثانوی احراز هویت بیمه شدگان اتباع بیگانه با استفاده از کد اختصاصی مندرج در جلد دفترچه‌های درمانی و ۱۰ رقم اول شماره سریال دفترچه صورت می‌گیرد و پذیرش نوزادان در بخش بستری نیز تا زمان صدور شناسنامه تا یک ماه از طریق شناسنامه مادر امکان‌پذیر است.همشهری آنلاین/Mr

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false