×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۰ مهر - ۱۴۰۲  
true
true
تیراندازی‌های استان غیرقابل‌پذیرش است

رئیس‌کل جدید دادگستری لرستان گفت: تیراندازی‌های وسیعی که در سطح شهرها و روستاهای استان اتفاق می‌افتد غیرقابل‌پذیرش است.

به گزارش پژواک لرستان، محمد رزم در مراسم تودیع و معارفه رئیس‌کل دادگستری استان لرستان اظهار کرد: تمام برنامه‌های تحول رئیس قوه قضاییه را اجرا خواهم کرد.

وی با تأکید بر اینکه به دنبال قضاوت عادلانه و بی‌طرفانه در استان هستیم، بیان کرد: این نوع قضاوت نه‌تنها باید منجر به ایجاد عدالت، آسایش و آرامش شود بلکه باید امنیت آفرین نیز باشد.

رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: برنامه‌های دوران تحول قضایی ازجمله کاهش موجودی، افزایش مختومه، کاهش پرونده‌های وارده و شناسایی گلوگاه‌های تشکیل پرونده و رفع اطاله دادرسی و رسیدگی به پرونده‌های معوقه، حبس‌زدایی، مبارزه با مفاسد اقتصادی، اجرای طرح‌های جایگزین حبس، حمایت از رونق تولید، دقت و سرعت در رسیدگی‌ها و استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف و تقویت صلح و سازش و… را اجرا خواهیم کرد.

رزم بیان کرد: با تشویق قضات و دادرسی عادلانه به دنبال جلب سرمایه‌های انسانی و رضایت مردم از نظام هستیم.

وی با بیان اینکه همه جلسات ستادی دادگستری استان را برای مبارزه با جرائم خاص، برخی جرائم سازمان‌یافته و … از توانمندی ناجا، نیروهای  امنیتی و اطلاعاتی استفاده خواهم کرد، تأکید کرد: موضوع تیراندازی‌های وسیعی که در سطح شهرها و روستاهای استان اتفاق می‌افتد غیرقابل‌پذیرش است که باید در ستاد جرائم خاص مورد بررسی قرار گیرند.

رئیس‌کل دادگستری لرستان اضافه کرد: کشیدن سلاح به روی مردم به‌قصد ارعاب و ترساندن و یا قداره کشی در سطح شهر و روستا تحت عناوین مختلف ازجمله محاربه که مجازات آن اعدام  بود و با این موارد مقابله قاطع خواهیم کرد.

رزم با اشاره به موضوع قتل‌های عمدی در استان، عنوان کرد: آمار دقیق قتل‌های هرسال را خواهیم گرفت و قتل‌هایی که در دادگاه مطرح است و یا احکام آن صادر شده را بررسی می‌کنیم.

وی بر  دستگیری قاتلین فراری تأکید کرد و افزود: در سه سال خدمتم در ایلام، هر قتلی اتفاق افتاد بلافاصله قاتل دستگیر شد.

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false