×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
رئیس جهاد کشاورزی لرستان: ساخت‌وساز در زمین‌های کشاورزی ممنوع استبه گزارش پایگاه خبری پژواک لرستان/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: هر گونه ساخت بنا، پی کنی، دیوار کشی، سکو بندی و هر عملی که اراضی کشاورزی را از حالت کاربری اصلی خارج کند، ممنوع است.

اسفندیار حسنی مقدم، رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در دیدار با مالکان باغچه های کوچک دارای مجوز با اشاره به بندهای قانونی و دستور العمل ابلاغی و ممنوعیت‌های قانونی موجود در ارتباط با ساخت ساز در اراضی باغی بیان داشت: هر گونه ساخت بنا، پی کنی، دیوار کشی، سکو بندی، و هر عملی که اراضی کشاورزی را از حالت کشاورزی خارج کند ممنوع است.
وی بیان کرد: بدون اخذ مجوز هیچ‌گونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی نباید صورت گیرد، متقاضیان می توانند با مراجعه به ادارات امور اراضی  درخواست‌های قانونی خود را  ارائه نمایند و ادارات امور اراضی موظف به اجرای قوانین و اجرای دستور العمل ها بوده و در جهت حل مشکل متقاضیان وفق مقررات عمل نمایند.
حسنی مقدم عنوان کرد: اراضی کشاورزی سرمایه های تولید  کشور و منابع  معیشت کشاورزان و روستاییان بوده و جهاد کشاورزی موظف به جلوگیری از تغییر کاربریها است، مراکز خدمات و مدیریت‌های جهاد کشاورزی بایستی با گشت زنی های شبانه روزی در جهت حفظ اراضی تمام تلاش خود را بکار گیرند.
وی اظهار داشت:مالکان و باغداران با ارائه تقاضای قانونی خود به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، مشکلات و تقاضای ساخت اتاقکهای نگهبانی خود را ارائه نمایند و در صورت وجود مشکلاتی که در حدود اختیارات رئیس سازمان باشد در جهت حل مشکلات احتمالی دستورات لازم را در حد اختیارات خواهند داد.
وی توصیه کرد: متقاضیان از هر گونه اقدام غیر قانونی خودداری نمایند تا دچار ضرر و زیانهای تخریب و جریمه های قضایی نشوند/ایرنا.Mr

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false