×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
سخنی با همکاران محترم و ارجمند،  آموزگاران، دبیران، کارشناسان و مدیران تربیت بدنی: مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش


با سلام و احترام؛ در این روز های سخت که به علت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا مدارس تعطیل شده اند، جریان آموزشی تعطیل نشده است. امروز نظام تعلیم و تربیت و فرهنگیان گرانقدر ثابت نمودند که آموزش در هیچ شرایطی تعطیل شدنی نیست.
تدریس دروس در شبکه آموزش در سایه همکاری آموزش و پرورش وصدا و سیما و اقدامات خود جوش و خلاقانه معلمین عزیز در ایجاد یک جریان آموزش از راه دور ستودنی و به یاد ماندنی است.

در این بحبوحه وظایف ما چیست؟
آموزگاران، دبیران، کارشناسان و مدیران تربیت بدنی که در اغلب عرصه های تعلیم و تربیت لیاقت و شایستگی خود را به اثبات رسانده اند، در دوران شیوع بیماری کرونا نیز در زمینه ادای در وظیفه و مسئولیت خویش در صحنه حاضرند .
حال که باقی ماندن در منزل، اعضای خانواده را با اوقات فراغت فزاینده مواجه کرده است، وظیفه ما چیست ؟

حال که ماندن در خانه، سبک زندگی توام با کم تحرکی را در بین اعضای خانواده ترویج می کند، وظیفه ما چیست ؟

چگونه می توان با تکیه بر تخصص و تجارب ارزشمند جامعه ورزش آموزشگاهی، الگوهای حرکتی قابل اجرا ‍در منازل را طراحی نمود؟ چگونه می توان فعالیت هایی را توصیه نمود که در فضای محدود زندگی آپارتمانی، بدون مزاحمت همسایه ها قابل اجرا بوده، آمادگی عضلانی و هوازی اعضای خانواده را بهبود داده و اوقات فراغت آن ها را پر بار و لذت بخش نماید ؟
ما می توانیم و وظیفه داریم، ملال این قرنطینگی خانگی را به فرصت ، لذت و خاطرات به یاد ماندنی در کنار هم بودن در منزل تبدیل نمائیم.

ما می توانیم همچون گذشته به رسالت خویش جامه عمل بپوشانیم و جایگاه رفیع و فلسفه وجودی فعالیت های تربیت بدنی و ورزش را در زندگی بشر امروز به رخ بکشانیم.

کما اینکه برخی از همکاران عزیز به صورت خود جوش با الگو پردازی های بیعانه و برخاسته از قریحه ذاتی خویش، در این برهه حساس پیشتاز جریان ترویج فعالیت های حرکتی در خانه باشند. که اینجانب خاضعانه به ایشان تعظیم می نمایم.
امروز آزادمردان و شیر زنان عرضه تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی در صحنه خدمت به هموطنان خویش آماده اند تا طعم شیرین تربیت بدنی در خانه را به اعضای نهاد خانواده بچشانند و ثابت کنند بازی و فعالیت حرکتی از ارکان زندگی بشر امروزی حتی در شرایط سخت شیوع بیماری کرونا است./ خادم ورزش دانش آموزی مهرزاد حمیدی

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false