×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
ظلم بانک‌های لرستان به زوج‌های جوان


به گزارش پایگاه خبری پژواک لرستان/ رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف برخی بانک‌های دولتی در جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، این موضوع را ظلم بزرگی در حق زوج‌های جوان استان عنوان کرد.

بیژن مقدم‌بیرانوند، رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان با اشاره به روند پرداختی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در لرستان اظهار کرد: مجموع اعتبار قرض‌الحسنه ازدواج بانک‌های دولتی استان، هفت‌هزار و ۵۹۷ میلیارد با پرداختی سه‌هزار و ۱۴۱ میلیارد ریال اعتبار است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هفت‌هزار و ۱۸۸ فقره متقاضی در صف دریافت تسهیلات ازدواج بانک‌های دولتی هستند، ضمن اینکه درصد پرداختی این بانک‌ها نسبت به اعتبار مصوب ۴۱٫۳ درصد است.
رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان مجموع اعتبار قرض‌الحسنه ازدواج بانک‌های خصوصی استان را ۲۳۶ میلیارد ریال با اعتبار پرداختی ۵۶ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: این در حالی است که ۲۲۴ فقره متقاضی دریافت تسهیلات از این بانک‌ها هستند.
مقدم‌بیرانوند بیان کرد: مجموع اعتبار ۲۷ بانک‌ دولتی و خصوصی پرداخت‌کننده تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در استان، هفت‌هزار و ۸۲۳ میلیارد ریال با پرداختی سه‌هزار و ۱۹۷ میلیارد ریال است، درصد پرداختی بانک‌ها ۴۰٫۹ و تعداد هفت‌هزار و ۴۱۲ فقره نیز متقاضی در صف هستند.
وی با اشاره به رتبه نخست بانک ملی لرستان برای بیشترین پرداختی نسبت به اعتبار مصوب افزود: کل اعتبار بانک ملی استان یک‌هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال بوده که بیش از یک‌هزار میلیارد آن پرداخت شده، ضمن اینکه این بانک با درصد پرداختی ۶۴٫۷، بیشترین پرداختی را دارد.
رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف برخی بانک‌های دولتی در جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، این موضوع را ظلم بزرگی در حق زوج‌های جوان استان عنوان کرد.
مقدم‌بیرانوند با بیان اینکه متأسفانه برخی بانک‌ها با ماهیت قرض‌الحسنه بودن، اما پرداختی بسیار پایینی برای تسهیلات ازدواج دارند، گفت: این کوتاهی در پرداخت‌ها به شورای هماهنگی بانک‌های کشور گزارش شده است.
وی ادامه داد: برخی بانک‌های دولتی با وجود سهمیه، پرداختی مناسبی ندارند، این در حالی است که اعتبارها از طریق بانک مرکزی تأمین شده و تا بانکی اعتبار نداشته باشد، سامانه آن برای پرداخت تسهیلات ازدواج باز نمی‌شود.
رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان با تأکید بر اینکه استاندار بایستی پاسخگوی این عملکرد ضعیف بانک‌ها باشد، افزود: متأسفانه عزم جدی برای برخورد با این روند پرداختی ضعیف، وجود ندارد و همچنان شاهد کوتاهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج هستیم./فارس

‌Mr

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false