×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
عدم پاسخگویی از ویژگی های بارز نمایندگان، مدیران و مسئولان کشور: کیوان رباطی مدیر پایگاه خبری تحلیلی پژواک لرستان

یکی از نقش های مدیران در علم مدیریت، نقش «پاسخگو بودن» مدیران و مسئولان است. پاسخگو بودن یکی از ویژگیهای بارز مدیران کشورهای توسعه یافته است.

متاسفانه در کشور ما چون بیشتر مدیران بدون ضابطه به مسند می رسند و پستها را بدون داشتن شرایط احراز و با فنون مختلفی مانند روابط غیر رسمی از جمله پارتی بازی، آشنابازی و … تصاحب می نمایند، طبیعی است به پشتوانه همان روابط غیر رسمی به مردم خود نیز پاسخگو نباشند!

نمایندگان مجلس که دیگر هیچ!!! از وقتی که قدم به جایگاه وزین و پر طمطراق «مجلس» می گذارند، اکثریت قریب به اتفاق یا گوشی این بزرگواران خاموش است یا کلا از دسترس خارج می شود و فقط در صورتی تلفن این کدخدایان روشن است که مبادرت به تماس با هم کیشان و وامداران به خود می نمایند!

مطمئنا کمتر کسی می تواند حرف نگارنده را در این خصوص رد نماید و با قاطعیت می توان گفت بالای ۹۵ درصد از مردم این ادعا را تایید می نمایند.

به قول رییس جمهور که اخیرا در استان خوزستان بیان داشتند؛ مسئولان و نمایندگان مردم «نوکر مردم» هستند و پاسخگویی به ارباب رجوع جز وظایف اصلی شان می باشد، چرا که تمام دستگاههای اجرایی، قضایی و تقنینی و عموما تمام تشکیلات سازمانی که در قوای سه گانه به وجود آمده است برای رفاه، پشتیبانی و رتق و فتق امورات مردم ایجاد شده و بایستی تمام قد در خدمت مردم باشند.

در کشوری که به اصطلاح اسلامی است، مدیران و مسئولان آن علاوه بر وظایف سازمانی و اخلاق حرفه ای خود، بایستی از نظر اخلاق اسلامی نیز در پاسخگویی به مردمش پیشرو و پیشتاز باشند.

روی سخن نگارنده بیشتر به نمایندگان مجلس است که با فن و فوت های خاص خود به مجلس راه یافته و دست مردم را با قول و قرارهای واهی در حنا گذاشته و الان نیز تلفن های خود را خاموش و در دسترس خارج نموده و به موکلان خود که برایشان تلاش کردند و رای دادند، پاسخگو نیستند!

سخن آخر به نمایندگانی که در مقابل خواست مردم و مشکلات عدیده و بی شمار مردم پاسخگو نیستند و پس از راهیابی به مجلس مردم را به فراموشی می سپارند، بایستی به صراحت گفت که؛ «گذر پوست به دباغخانه می افتد»./ انتهای پیام

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false