×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
مطالبات نمایندگان لرستان در مجلس از استاندار جدید


به گزارش پایگاه خبری پژواک لرستان/ نماینده مردم الیگودرز در مجلس به لزوم توجه استاندار جدید لرستان به زیرساخت‌های استان تاکید کرد و گفت: در انتخاب مدیران دستگاه های اجرایی استان لرستان کارآمدی افراد ملاک باشد.

محمد خدابخشی، نماینده مردم الیگودرز در مجلس اظهار داشت: یکی از مشکلات ما در استان لرستان این است که زیر ساخت‌های توسعه که باید در سال‌های قبل و ادوار گذشته ایجاد می‌شد، نشده و اکنون شهرهای مختلف استان به ویژه در زمینه زیر ساخت حمل و نقل جاده‌ای مشکلات و مسائل فراوانی دارند، به عنوان مثال در حوزه الیگودرز بیشترین مشکلات ما در زمینه جاده‌ها و به ویژه جاده‌های روستایی است.
وی افزود: ما در شهرستان الیگودرز روستاهای پر جمعیت فاقد جاده‌ای زیادی داریم که راه دسترسی مردم با کوچک‌ترین برف و بارانی بسته می‌شوند مثلا برخی از روستاهای منطقه ززوماهرو الیگودرز علی‎رغم اینکه پر جمعیت‌اند اما جاده دسترسی مناسبی ندارند.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس به مشکلات راه دسترسی روستاهای سر تنگ برزه، سران، پیر امام و گلی چاس در الیگودرز اشاره کرد و گفت: در دهستان ماهرو حدود ۸۰ روستا وجود دارد که راه دسترسی مستقیم به مرکز بخش ندارند و مردم برای اینکه به مرکز بخش و شهرستان مراجعه کنند باید چندین ساعت مسیر طولانی را طی کنند.
وی عنوان کرد: در بخش ذلقی الیگودرز نیز روستاهای پرجمعیتی مانند لیروک قرار دارند که فاقد جاده دسترسی‌اند همچنین مسیر بزنوید به وارک، و مسیر امام‌زاده محمد ابن حسن الیگودرز نیز جاده دسترسی مناسبی ندارد و مردم همیشه در فصل زمستان با مشکل مواجه‌اند.

محدود بودن مساحت شهرک‌های صنعتی لرستان
خدابخشی در بخش دیگری از سخنان خود به محدود بودن مساحت شهرک‌های صنعتی استان لرستان اشاره و بیان کرد: زیر ساخت‌های حوزه انرژی به قدر کفایت در استان لرستان ایجاد نشده است و شرایط باید فراهم‌تر شود.
وی تصریح کرد: باید مشکلات زیرساختی برطرف شود تا برای مثال بتوانیم مشکل اشتغال را حل کنیم همچنین در ما در لرستان زمینه شبکه‌های آبرسانی مسائل و مشکلات بسیار زیادی داریم به طوری که در شهرستان الیگودرز روستاهای زیادی وجود دارند که دچار تنش آبی هستند.
نائب رئیس اول کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهارداشت: مجموعه‌ای از این روستاها شامل ۹۹ روستا که پروژه آبرسانی برای آنها تعریف شده است(روستاهای زیان دیده از طرح قمرود) علی‌رغم اینکه طرح دو سال قبل کلنگ زنی شده اما سرعت اجرای پروژه بسیار کند است.
وی افزود: در زمینه پوشش اینترنت نیز با توجه به شرایط کرونایی که دانش‌آموزان باید از آموزش مجازی مناسب برخوردار باشند، باز مشکلات زیادی داریم البته در دوره قبل کارهای خوبی نیز انجام شده و ما قدردان هستیم اما مشکلات همچنان پابرجاست.

بی بهره ماندن برخی از روستاهای لرستان از نعمت گاز
خدابخشی عنوان کرد: روستاهایی در مناطق صعب العبور استان لرستان و به ویژه در شهرستان الیگودرز و در دو بخش ززو ماهرو و ذلقی و حتی سایر بخش‌ها که صعب العبور هم نیستند، وجود دارند که فاقد گاز اند و مردم در فصل سرد سال مشکل دارند و متاسفانه چون این روستاها گازرسانی نشده‌اند مردم از چوب بلوط استفاده می‌کنند و قطعا پوشش جنگلی زاگرس دچار آسیب می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نیمه کاره مانده سدهای استان اشاره و عنوان کرد: علی‌رغم اینکه سدهایی در استان ایجاد شده اما شبکه‌های پایاب آنها کامل نشده و عملا مردم بهره‌ای از این سدها نمی‌برند، چون شبکه‌های فرعی ایجاد نشده که بتوانند از آبی که پشت سدها ذخیره شده است استفاده کنند.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس بیان کرد: در بحث اشتغال نیز مشکلات لرستان نسبت به سایر استان‌ها بسیار زیاد است به همین خاطر بسیاری از جوانان این استان به خاطر بیکاری به سایر مناطق کشور مهاجرت کرده‌اند که نیاز است با توجه به مطالعات آمایش سرزمینی که برای استان انجام شده و با توجه به مزیت‌های نسبی که در لرستان داریم، طرح‌ها و پروژه‌هایی که توجیه فنی و اقتصادی دارد تعریف شود و باید بتوانیم برای این پروژه‌ها رایزنی کنیم تا سرمایه‌گذاران (سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، نهادهای غیر دولتی و یا سازمان های توسعه‌ای) اجرا کنند تا بخشی از مشکلات بیکاری را رفع کنیم.
وی تصریح کرد: در حوزه بهداشت و درمان نیز لرستان مشکلات زیادی دارد، باید در روستاها به خانه‌های بهداشت توجه بیشتری شود و از آنجا که برخی از روستاها فاصله زیادی با مرکز شهرستان دارند مردم باید بتوانند خدمات بیشتری در زمینه بهداشت و درمان دریافت کنند.
خدابخشی گفت: ما از نماینده عالی دولت در استان لرستان انتظار داریم با توجه به اینکه در اغلب حوزه‌ها و به ویژه زیرساختی در شاخص‌های کلیدی عملکرد استان لرستان پایین‌تر از متوسط کشوری است تلاش کند با استفاده از  ظرفیت مجمع نمایندگان این مسائل و مشکلات را رفع و رجوع و  پیگیری کند.

لزوم انسجام و همکاری بین مجمع نمایندگان و استاندار لرستان
وی تصریح کرد: یک فرد به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل کند حال چه نماینده باشد و چه استاندار، بنابراین نه مجمع نمایندگان به تنهایی می‌توانند از عهده مشکلات برآیند و نه استاندار به تنهایی می‌تواند  مشکلات استان را پیگیری کند پس یک هم افزایی وانسجامی بین مجمع نمایندگان و نماینده عالی دولت در استان لازم است تا با کمک هم مسائل و مشکلات را دنبال کنند.
رئیس فراکسیون توسعه متوازن کشور در مجلس خاطرنشان کرد: ما در استان لرستان ظرفیت و مزیت‌های زیادی داریم که از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده نشده است بنابراین اگر یک انسجام، هم گرایی و همکاری وجود باشد قطعا می‌توانیم بخشی از مشکلات را حل کنیم.
وی اظهارداشت: اگرچه در چند سال گذشته تلاش شد کارهایی در استان انجام گیرد ولی متاسفانه به دلایل مختلفی آن اتفاقاتی که باید در استان لرستان رخ می‌داد رقم نخورد و اکنون مردم هم از دولت جدید و هم از این مجلس با توجه به اینکه همراه و هم سو هستند انتظار دارند، هم افزایی داشته باشند و تلاش کنند تا مشکلات آنها را به حداقل برسانند.
خدابخشی افزود: توصیه بنده به استاندار جدید استان لرستان این است که در عزل و نصب‌ها و انتخاب مدیران استان کارآمدی افراد را در نظر داشته باشد چون ما اگر که افراد کارآمدی را نتوانیم در راس ادارات کل داشته باشیم قطعا کاری از پیش نخواهد رفت و لازمه تغییر و تحول در استان استفاده از نیروهای انسانی کارآمد است.
وی عنوان کرد: قطعا در دوره جدید نباید از مدیرانی که عملکرد ضعیفی داشته‌اند استفاده کرد، افرادی که عملکرد مطلوبی داشته و تداوم خدمت آنها به نفع مردم استان است به طور یقین آنها باید مورد حمایت قرار گیرند چون ملاک رضایت‌مندی مردم است، اگر مردم از خدمات یک دستگاهی که در مدیریت یک فرد خاصی بوده راضی هستند باید حمایت شود و اگر مدیری عملکرد ضعیفی داشته قطعا فرصت دادن به آنها جفا در حق مردم مظلوم  لرستان است.Mr

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false