×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد به شبکه سراسری برق متصل شدپایگاه خبری پژواک لرستان به نقل از ایرنا/ مجری طرح‌های نیروگاهی خصوصی شرکت برق حرارتی گفت: واحد دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات به شبکه سراسری متصل شد.

امیر دودابی‌نژاد، مجری طرح‌های نیروگاهی خصوصی شرکت برق حرارتی با بیان این خبر اظهار کرد: با تکمیل بخش گاز این نیروگاه، مجموع ظرفیت تولید برق هم اکنون به میزان ۳۲۴ مگاوات رسیده و با راه‌اندازی واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی این نیروگاه در زمستان سال جاری، مجموع ظرفیت تولید برق آن به ۴۸۴ مگاوات خواهد رسید.
وی اظهار داشت: برای ساخت بخش گاز نیروگاه ۱۴۰ میلیون یورو هزینه شده است و هزینه بخش بخار نیز ۱۷۲ میلیون یورو برآورد می‌شود که حدود ۳۸ درصد آن توسط سرمایه گذار و ۶۲ درصد مابقی آن از طریق وام از حساب ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی تامین شده است.
دودابی‌نژاد افزود: این پروژه تا اسفند بیش از۵۶.۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و سرمایه گذاری آن با مشارکت صبا (وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی)، سنا و فراب با عاملیت بانک ملی ایران انجام گرفته است.
مجری طرح‌های نیروگاهی خصوصی شرکت برق حرارتی تصریح کرد: احداث این نیروگاه به دلیل رفع مشکلات مربوط به افت ولتاژ در منطقه لرستان، استفاده بهینه از سوخت، حفظ محیط زیست و ایجاد اشتغال در منطقه صورت گرفته و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می باشد.
دودابی نژاد گفت: این نیروگاه توسط شرکت مولد نیروی خرم آباد در زمینی به مساحت ۹۶ هکتار در جنوب شرقی شهر خرم آباد در دو فاز به ظرفیت ۹۶۸ مگاوات دردست اجراست.
وی افزود: سوخت اصلی این نیروگاه گاز و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است و در صورت قطع گاز،‌ ظرفیت مخازن سوخت پشتیبان می‌تواند پاسخگوی نیاز نیروگاه به مدت ۳۵۰ ساعت باشد.

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false