×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
پزشکیان نقطه ی تلاقی یا فرصت تاریخی: علی گودرزیان ع پایدار

پزشکیان می تواند نقطه ی تلاقی جریان های سیاسی در ایران باشد. او مجموع علم و دین است. در رشته ی تخصصی خود -فوق تخصص بیماری های قلبی- از سرامدان روزگار است و با بهترین رتبه ها، در بهترین دانشگاه های کشور مدارج علمی خود را کسب کرده است.

او تنها کسی است، از بین نامزدهای انتخاباتی که مسلط به متون اسلامی است. پزشکیان حافظ قرآن و نهج البلاغه است. او برای رفتارهای سیاسی، هم از قرآن و هم از نهج البلاغه شاهد مثال می آورد.

سخنان  او علمی است و تنها نامزدی است که بر کارِ کارشناسی تاکید می کند در عین حال هم، استدلال او آمیخته با آیات و روایات است.
پزشکیان، یک الگوی اخلاقی است، چنان که رقیبان در این روزهای مناظره هیچ نکته ی مبهمی در زندگی او نیافتند و مجبور بودند که ستاد انتخاباتی او را متهم کنند که متمایل به دولت روحانی است.

دکتر پزشکیان، الگوی صداقت و حق طلبی و عدالت خواهی است. او منادی توسعه متوازن برای همه ی ایران است. او در این روزها و در زندگی خود ثابت کرده است که می تواند صدای کرد و لر و لک و ترک و بلوچ و گیلک و مارنی و عرب و… باشد.
او می تواند از حقوق فرقه های مذهبی و اقلیت های دینی در ایران دفاع کند و همچنین از حریم حرمت و منزلت زنان و دختران و مادران این سرزمین پاسداری کند.
او ۳۰ سال پیش همسر خود را از دست داده و به پاس حرمت عشقش هرگز ازدواج نکرد و از امیال شخصی خود گذشت و پای تربیت سه فرزند که میراث عشق اول و آخرش بودند، ماند و سربلند و دامن پاکتر از نسیم صبح ایستاد و این برای زنان ایران ارزشمند ترین سند مردانگی و انسانیت است.

از سخنان او درمی یابیم او یک اصولگراست و اصول او بر حسب اتفاق پایه ها و اصول انقلاب اسلامی است. او باور دارد این پایه ها و اصول اساسی چهارگانه ی “استقلال ، آزادی، جمهوری اسلامی” به بازتعریف بنیادینی نیاز دارند و باید درک ها و دریافت ها از این اصول، اصلاح شود. برای همین خود را اصولگرای اصلاح طلب می نامند!

در مناظره ها نشان داد که می تواند سنگ زیرین آسیا باشد. او در برابر ۴ نامزد اصولگرا قرار گرفت با این که هر چهار تن به ستادهای تبلیغاتی او حمله کردند؛ اما او هرگز عصبانی نشد و به آنان توصیه کرد که به همگرایی بیندیشند و دست از متهم کردن ها و بگم بگم ها بردارند.
در مناظره سوم جناب قالیباف، هم صدا با آن سه، به دولت آینده ی ایشان حمله کرد؛  اما با پاسخ لین و ملایم او رو به رو شد و در مناظره ی بعدی، جناب قالیباف جوری سخن گفت که انگار از برخورد پیشین خود پشیمان شده و بر منشی تاکید کرد که همان منش دکتر پزشکیان بود.

سر تا پای شخصیت او صداقت است. چیزی غیر از راستگویی در وجودش نیست! رک و پوست کنده می گوید:” رییس جمهور یک مدیر اجرایی است. ما برنامه داریم و نباید هر رییس جمهوری یک بساطی باز کند بلکه باید برنامه ی کشور را که بر اساس سیاست های کلی نظام تنظیم شده است اجرا کند….”
بارها در سخن خود از “مقام معظم رهبری” یاد کرد و این در حالی بود که این عبارت بسامد زیادی در سخنان نامزدهای اصولگرا نداشت.

به نظر می رسد او مثل خاتمی و بسیار بیشتر از نامزدهای اصولگرا حرمت رهبری را پاس می دارد و در عین حال پیگیر حقوق مردم هم خواهد بود.

نتیجه می گیریم که دکتر پزشکیان فصل مشترک سیاست ورزی در ایران است. حجب و حیا، ادب و احترام، تخصص و رویه، شکیبایی و همگرایی، نگاه ارزشی و اصلاح طلبانه این شخصیت شخیص مردمگرا، در این برهه از زمان، می تواند گره گشای گره های کور جامعه ی ایرانی باشد.
دکتر پزشکیان را یک فرصت بدانیم چرا که در این کشور بزرگ، مثل او نداریم و اگر داشته باشیم انگشت شمارند. با این توصیف از شخصیت چند وجهی این مرد بی بدیل، او را فصل مشترک توسعه ی ایران بدانیم! ایدون باد!/ انتهای پیام

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false