×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
امنیت سرمایه‌گذاری در لرستان را تضمین می‌کنیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان گفت: تضمین امنیت سرمایه‌گذاری بر عهده ماست و باید دانست که امنیت سرمایه‌گذاری در لرستان در سطح بسیار بالا برقرار است و هیچ مشکلی برای سرمایه‌گذاری در استان وجود ندارد.
به گزارش پایگاه خبری پژواک لرستان، محمود ثمینی در جمع خبرنگاران با تاکید به اینکه توسعه استان لرستان تاکنون در حد ظرفیت‌هایش انجام نگرفته است، اظهار داشت: ما باید تلاش کنیم که ظرفیت‌های استان را بالفعل کنیم و راه توسعه نیز از مسیر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌گذرد.
وی با بیان اینکه بخش خصوصی به دنبال امنیت سرمایه‌گذاری خود است، افزود: تضمین امنیت سرمایه‌گذاری بر عهده ماست و باید دانست که امنیت سرمایه‌گذاری در استان لرستان در سطح بسیار بالا برقرار است و هیچ مشکلی برای ممانعت برای سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با اشاره به اینکه آماده بودن زیرساخت‌ها نیز یکی از لازمه‌های جذب سرمایه‌گذاری است، عنوان کرد: سرمایه‌گذاران به دنبال راهکارهایی برای کم‌کردن هزینه‌های تولید و فروش آسان هستند.
وی بیان کرد: استان لرستان در زمینه زیرساخت‌ها دارای محدودیت‌هایی است و آن‌ هم به دلیل این است که خطوط ریلی به مرکز استان و برخی دیگر از نقاط استان گسترش نیافته است، این درحالی است که آسان‌ترین و ارزان‌ترین وسیله حمل‌ونقل استفاده از قطار است. ما باید به گونه‌‌ای ظرفیت‌های کشاورزی، گردشگری و … استان را معرفی کنیم که برای سرمایه‌گذار ایجاد جاذبه شود.
ثمینی با تاکید به اینکه دولت مکلف فراهم کردن زیرساخت‌ها در استان است، تصریح کرد: اما برای توسعه نیازمند بخش خصوصی هستیم، سیاست دولت این نیست که در اموری که مربوط به او نیست دخالت کند زیرا دولت تصدی‌گری را به بخش خصوصی واگذار کرده است.
وی گفت: ما باید سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در استان تشویق کنیم  و در این میان نقش رسانه‌ها در معرفی ظرفیت‌های استان بسیار مهم است.
درآمد و اشتغال پایدار برای بانوان لرستان فراهم شود‌
معاون استاندار لرستان با بیان اینکه کارگاه‌های تخصصی-آموزشی حوزه زنان باید در زمینه‌های مختلف برگزار شود، گفت: درآمد و اشتغال پایدار برای بانوان این استان فراهم شود.
ثمینی درخصوص برگزاری کارگاه تخصصی-آموزشی سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه زنان غرب کشور به میزبانی استان لرستان اظهار داشت: تاکنون برای توانمندسازی بانوان اقدامات خوبی انجام‌شده، اما به‌طور حتم کافی نیست.
وی با تأکید به اینکه بانوان و مادران بنیان اصلی خانواده و جامعه را تشکیل می‌دهند، افزود: به‌همین دلیل هر چقدر برای توانمندسازی بانوان تلاش شود به سلامت خانواده و جامعه کمک کرده‌ایم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان عنوان کرد: لنگر خانواده را با وجود بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مادران نگه داشته‌ و مانع از هم فروپاشی خانواده شده‌اند، لذا توانمندسازی بانوان و ایجاد اشتغال برای  آن‌ها حائز اهمیت است.
وی با تأکید به اینکه بانوان هم‌پای مردان در اجتماع و اقتصاد جامعه کار می‌کنند، بیان کرد: برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش بانوان بسیار مهم است.
ثمینی گفت: کارگاه‌های تخصصی-آموزشی حوزه زنان باید در زمینه‌های مختلف برگزار شود و سمن‌ها می‌توانند در جهت توسعه مدنیت نقش اساسی داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با تأکید به اینکه باید برای بانوان درآمد و شغل پایدار ایجاد شود، تصریح کرد: اگر اقتصاد خانواده تأمین شود دیگر نگرانی در حوزه زنان نخواهیم داشت زیرا بانوان ما سالم‌ترین بانوان در دنیا هستند.
ثمینی خواستار ایجاد نمایشگاه دائمی برای تولیدات زنان استان شد و اظهار داشت: باید برای بانوان مکانی وجود داشته باشد تا بتوانند تولیدات خود را به فروش برسانند و در این راه کسب درآمد کنند، اگر بانوان در سطح خانواده و جامعه توانمند شوند بخش عمده‌ای از آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.
وی در ادامه با تأکید به اینکه هدف ما این است که برگزاری نشست‌ها و جلسات برای مردم مثمر ثمر شود، افزود: باید تلاش شود که مشکلات آنان برطرف شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با تأکید به افزایش کیفیت تولیدات عنوان کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم که هر چیزی را که تولید می‌کنیم مردم آن را از ما خریداری کنند، مردم به‌دنبال کالا و محصول باکیفیت هستند، در کنار بالابردن کیفیت تولیدات باید زیرساخت‌های درآمد بانوان نیز مهیا شود./تسنیم

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false