×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
موسوی‌لاری:مشارکت مردم در همه عرصه‌ها برای اصلاح‌طلبان یک اصل است

نائب رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه وقتی ما می‌گوییم اصلاحات، این اصلاحات زیر چتر جمهوری اسلامی است، گفت:مشارکت مردم در همه عرصه‌ها برای اصلاح‌طلبان یک اصل است.

به گزارش پایگاه خبری پژواک لرستان حجت الاسلام عبدالواحد موسوی لاری نائب رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در ششمین کنگره سراسری حزب همبستگی ایران اسلامی طی سخنانی گفت: یکی از بدیهی ترین کارها برای سیاست ورزی در شرایط امروز ایجاد تشکل‌های مدنی که واسطه بین حاکمیت و توده‌های مردم شوند، است و راهی جز آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: این که گفته می‌شود ۲۴۰ حزب را تایید و پروانه مجوز داده‌اند، کمی است. امروز  بیش از ۸۰ حزب خود را با قانون جدید همسو کردند اما سوال این است که آیا وجود احزاب متعدد به فعالیت حزبی کمک می‌کند؟

نائب رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، عنوان کرد: آیا وجود این تعداد حزب نشانگر فعالیت مطلوب حزبی است یا اینکه دچار یک نوع سلیقه‌گرایی گروهی و جمعی شده‌ایم که نمی‌توانیم در یک سطح خیلی وسیع با یکدیگر کار کنیم؟ متاسفانه امروز  هر چند نفری که به واسطه دوستی یا روابط دیگر در کنار هم جمع می‌شوند یک حزب را تشکیل می‌دهند.

موسوی لاری تاکید کرد: باید بر این نکته تاکید کنیم که فعالیت جداگانه احزاب به جایی راه نمی‌برد و احزابی که مشترکات زیادی دارند و می‌توانند فعالیت کنند باید در قالب جبهه‌ای واحد حرکت کنند.

وی با اشاره به دوران دولت اصلاحات گفت:  ما از سال ۷۵ که فضای جدیدی در کشور رقم خورد، برای فعالیت‌های این مجموعه عناوینی مانند جریان خط امام و غیره برای این جریان فکری انتخاب کردیم. این جریان می‌دید همه چیز برای رسیدن به اهدافش آماده است و فکر می‌کرد حضورش کار  خوبی است و یا لااقل اگر کاری هم نمی‌کند می‌توانیم نگاهمان را در جامعه مطرح کنیم.

وزیر کشور دولت اصلاحات خاطرنشان کرد: از آن تاریخ واژه‌ای به نام اصلاحات به وجود آمد و این جریان که از سال ۷۶ توسط مردم به قدرت رسید جریان اصلاحات نامگذاری شد و گفته شد که این جریان می‌خواهد متناسب با مطالبات مردم در حوزه حکمرانی و اداره جامعه اصلاحاتی به وجود بیاورد.

وی با تاکید بر اینکه وقتی ما می‌گوییم اصلاحات، این اصلاحات زیر چتر جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: به عنوان جریان اصلاحات می‌خواهیم نوع نگاهی که به مردم و فعالیت‌های اجتماعی سیاسی فرهنگی وجود دارد عوض شود و متناسب با مطالبات امروز مردم کارها پیش برود.

نائب رئیس  شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان ادامه داد: اگر توفیق نداشتیم کمی و کاستی‌هایی نیز وجود داشته است. باید پرسید چه مقدار از این کم و کاستی ها مربوط به مشکلات درونی جریان اصلاحات بوده و چند درصد متوجه کارشکنی‌های جریان مخالف جریان اصلاحات بوده است اگر نتوانیم این ارزیابی را امروز داشته باشیم نمی توانیم با مخاطبین امروزمان وارد گفت‌وگو شویم.

موسوی لاری گفت: عدم پایبندی به الزامات اصلاح‌طلبی توسط بعضی از افراد این جریان یکی از مشکلات این جریان طی سالهای گذشته بوده است یکی از مشخصه‌های اصلاح‌طلبی این بوده که مشارکت مردم را در همه عرصه‌ها به عنوان یک اصل توجه کند، اما باید دید که خود جریان اصلاح طلبی چقدر به این اصل پایبند بوده است؟!

نائب رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت : اگر ما در مواجهه با مطالبات نسل جدید با مشکل مواجه باشیم و زبان مفاهمه ما کند باشد اصلاح طلبان تمام شده اند. اصلاح‌طلبان باید در رفتار و حوزه مطالباتشان بررسی انجام دهند تا واقع‌نگری بیشتری برای رسیدن به نتیجه داشته باشیم./تسنیم

انتهای پیام/

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false